BOTOX


botox katowice

Botox ( toksyna botulinowa ) jest to naturalne oczyszczone białko które wstrzyknięte w wybrana okolice powoduje czasowe zablokowanie przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego i rozluźnienie poszczególnych mięśni. W zabiegach wykorzystywana jest oczyszczona postać toksyny botulinowej typu A. Wstrzyknięcie odpowiednich, niewielkich dawek preparatu likwiduje i zapobiega zmarszczkom mimicznym wywołanym przez kurczenie się mięśni twarzy.

Jak działa!!!

Po wprowadzeniu przez lekarza niewielkiej ilości preparatu w okolice zmarszczek mimicznych następuje neutralizacja działania neuronów, które odpowiadają za przesyłanie do mięśni impulsu do skurczu. Dzięki neutralizacji mięśnie nie działają przez okres od 3 do 8 miesięcy. W tym czasie skóra odpoczywa, zmarszczki wygładzają się, a mięsień "oducza" się skurczu – dając naturalny i wypoczęty wygląd.

Toksyna botulinowa jest szeroko stosowana w usuwaniu zmarszczek:

Przeciwwskazania

Postępowanie po zabiegu

NADPOTLIWOŚĆ

Wykorzystanie toksyny botulinowej typu A (BOTOXu) - pozwala na wyeliminowanie przykrych dolegliwości na okres minimum pół roku, zwykle w zależności od indywidualnej sytuacji Pacjenta efekt utrzymuje się dłużej do około 1 roku. Po tym okresie należy zabieg powtórzyć.

Stres, ćwiczenia fizyczne, ciepło lub zimno, lęk, silne emocje, alkohol, kawa, herbata, papierosy, gorące lub pikantne potrawy to czynniki, które zazwyczaj potęgują objawy. Toksynę botulinową wstrzykuje się w okolicę nadmiernie potliwą przy użyciu bardzo cienkiej igły. Następnie łączy się ona z zakończeniami nerwowymi w gruczołach potowych blokując uwalnianie substancji (acetylocholiny) stymulującej wytwarzanie potu.

Zabieg wykonuje się w okolicach: