WYPEŁNIANIE UST KATOWICE - FRESHMED


wypełnianie ust Katowice - FRESHmed

Jedną z najpopularniejszych obecnie metod poprawiania wyglądu stało się modelowanie ust – poprawianie ich konturu, powiększanie objętości. Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta.

Kształtne, błyszczące i pełne usta są jednym z najbardziej zauważalnych atutów naszej twarzy. Piękne, zmysłowe, powiększone usta świadczą nie tylko o naszej urodzie, ale dodają pewności siebie i wskazują na naszą młodość wigor i żywotność.

Utrzymanie ust w idealnym stanie nie jest łatwe niestety, ich struktura jest bardzo delikatna i szybko ulega działaniu czasu, przez co usta stają się wiotkie, zwężają się i tracą blask , jednym słowem bardzo łatwo są na nich widoczne pierwsze procesy starzenia. Poza tym, rzadko zdarza się, żeby natura obdarzyła nas idealnym kształtem ust.

Na szczęście medycyna estetyczna pozwala skutecznie zaradzić temu problemowi – wypełnianie, powiększanie ust do wymarzonego kształtu i ich odmładzanie to zabiegi, które w rękach doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej są w stanie błyskawicznie przywrócić blask i nadać idealny kształt niemal każdym ustom.

U młodych kobiet a także mężczyzn korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej . W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej.

Pojęcie powiększania ust jest dosyć szerokie i obejmuje zabiegi polegające na:

 • poprawianiu kształtu zbyt wąskich lub asymetrycznych ust
 • ujędrnieniu ust
 • eliminacji problemu zwisającej lub asymetrycznej górnej wargi
 • usuwanie oznak starzenia ust (opadanie kącików, zmarszczki wokół ust)
 • poprawa kolorytu ust
 • poprawa nawilżenia i jędrności ust

Efekty estetyczne powiększania ust są widoczne tuż po zabiegu, który trwa od kilku do kilkunastu minut. Wyraźne, satysfakcjonujące zmiany w wyglądzie ust utrzymują się od 6 do 9 miesięcy w zależności od indywidualnych cech organizmu, jednak w tym czasie jakość skóry wyraźnie się poprawia tak, że leczona okolica na długo pozostaje w kondycji lepszej niż przed zbiegiem. Zabieg powiększania ust można bezpiecznie powtarzać w każdej chwili. Kiedy poczujemy, że nasze usta ponownie tracą wymarzoną jędrność i kształt, lub chcemy je jeszcze bardziej powiększyć. Nasi eksperci zaś z pewnością wskażą Państwu optymalny moment na powtórzenie zabiegu powiększania ust.

Przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad lekarski

mający na celu wyeliminowanie ewentualnych skutków ubocznych iniekcji. Następnie skóra wokół ust zostaje znieczulona przy pomocy kremu znieczulającego lub znieczulenia stomatologicznego zależnie od wskazań i potrzeb. Po paru minutach jak znieczulenie zaczyna działać lekarz przystępuje do iniekcji kwasu hialuronowego usieciowanego w postaci żelu. Substancja wprowadzana jest delikatnie i precyzyjnie do tak zwanej czerwieni ust, gdzie zostaje delikatnie uformowana i wymodelowana. Zabieg nie jest bolesny, odczuwalne są jedynie lekkie nakłucia oraz wrażeniu ucisku w miejscach, gdzie została wprowadzona substancja.

Sukces zabiegu każdorazowo zależny jest od doświadczenia i precyzji lekarza – gwarantujemy Państwu, że w gabinecie FRESHmed zostaniecie przyjęci przez wykfalifikowanego lekarza medycyny estetycznej dr Tatianę Mol-Dąbrowską która, poświęci maksimum czasu na skrupulatne wymodelowanie Waszych ust.

Po zabiegu może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie, rumień oraz mały krwiak, jednak przy odpowiedniej pielęgnacji objawy znikają samoistnie po kilku dniach. Szczególnie istotna w ciągu kilku dni po zabiegu jest troskliwa dbałość o ostrzyknięty obszar. Nie należy spożywać gorących napoi oraz pikantnych potraw, korzystać z sauny, solarium i wystawiać się na promienie słoneczne oraz nie powinno się zbyt mocno uciskać okolicy zabiegowej i wykonywać intensywnych odkształceń mimicznych. Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • problemy skórne typu zapalnego i/lub infekcje (trądzik, opryszczka itp.)
 • skłonności do blizn przerostowych (keloidów)
 • choroby układu immunologicznego
 • immunoterapia
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy

wypełnianie ust Katowice