Zamykanie naczynek krwionośnych i likwidacja rumieniaSzacuje się, że z problemem rozszerzonych naczynek boryka się aż 60% populacji. Pierwszą niepokojącą oznaką skłonności do pękających naczynek jest zaczerwienienie twarzy, tzw. rumień, który z czasem może się utrwalać.

Zdrowe naczynia krwionośne są mocne i elastyczne, sprawnie kurczą się i rozkurczają. U niektórych osób jednak bywają bardzo kruche i nie wytrzymują ciśnienia krwi. W efekcie rozszerzają się do tego stopnia, iż stają się widoczne pod skórą.

Trwale rozszerzone naczynia włosowate (tzw. teleangiektazje) uwidaczniają się przez naskórek w postaci czerwonych „nitek”. W skrajnych przypadkach mogą ściśle do siebie przylegać, tworząc jednorodne zaczerwienienie

Proces powstawania rozszerzonych naczynek jest uzależniony od wielu czynników, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

PRZYCZYNY:

PROCES LIKWIDACJI RUMIENIA ORAZ OBKURCZANIA NACZYŃ

Energia świetlna emitowana z lasera jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę, a krew „ścina się” i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po pewnym czasie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu.

Aby obkurczyć rozszerzone naczynia krwionośne z reguły potrzeba od 6 do 8 zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy.

Zależy to od: ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.

PRZECIWWSKAZANIA:

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU: