ALICJA MOL


Alicja Mol

Lekarz Dentysta Alicja Mol, dyplomowany lek. Medycyny Estetycznej / Współwłaściciel - zajmuje się ortodoncją

Ukończyła studiana Akademii Medycznej w Gdańsku, oraz studia podyplomowe z medycyny Estetycznej na wydziale studiów podyplomowych w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej. Członek IAO i Donau Universität Krems na kierunku Master of Orthodontics.

Dr Alicja Mol specjalizuje się w naszej praktyce głównie w estetyce i zachowaniu proporcji dolnego odcinka twarzy. Po studiach zainteresowała się ortodoncją, która z biegiem czasu stała się jej największą pasją. Do każdego przypadku podchodzi indywidualnie poświęcając czas na dokładną analizę.

Cechuje ją łatwość w nawiązywaniu kontaktów przez co szczególnie dzieci nie obawiają się wizyt w naszym Gabinecie. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach i konferencjach krajowych i zagranicznych.

Poniżej prezentujemy wywiad z Lek. Dent. Alicją Mol

- Pani doktor dlaczego Ortodoncja ?

- Studia skończyłam na Akademii Medycznej w Gdańsku w 2006 r. Na początku stażu jeszcze o tym nawet nie myślałam, bo po prostu w ortodoncji trzeba się zakochać.:) i tak się stało rok później:)

- Pojechałam na pierwszy kurs, który zupełnie mnie otworzył, pozwolił mieć nadzieję, że będę mogła leczyć pacjentów w inny bardziej światły sposób a nie jak robot trzymać się procedur i mechanicznie, bez serca wykonywać swój zawód:).

- Z upływem czasu kiedy jeździłam na kursy, sympozja i kongresy wiedziałam, że nie da się osiąść na laurach, że trzeba przez cały czas się doszkalać, ponieważ jest to dziedzina tak prężnie rozwijająca się - nie mogłam po prostu zostać w tyle, to byłoby sprzeczne z moim charakterem. Poza tym jestem zodiakalnym bliźniakiem co oznacza, że potrzebuje ciągle nowych wyzwań:), więc ta dziedzina jest dla mnie idealna. :)

- Ma Pani doktor dobry kontakt ze swoimi Pacjentami ?

- Myślę, że tak, przynajmniej bardzo mi na tym zależy. Uważam, że akurat relacja lekarz-pacjent w ortodoncji jest bardzo ważna, ponieważ wiążemy się wizytami na około 2 lata i znacznie sprawniej idzie leczenie, kiedy mamy wspólny cel, wtedy się dobrze współpracuje. Obserwuję też entuzjazm po założeniu aparatu i zniecierpliwienie i zniechęcenie po pewnym okresie czasu … to normalne, więc moim zadaniem jest ciągła motywacja moich pacjentów.

- Rozpoczyna Pani teraz studia w Austrii, skąd taki pomysł ?

- Chyba z moich niewyczerpanych pokładów energii :))) A tak na prawdę to zawsze marzyłam o studiach za granicą i teraz nadarzyła się okazja.

- A co z Pani rodzinną ?

- Oczywiście chłopaki jadą ze mną:) To będzie nasza szalona, wspaniała przygoda. Dzięki temu moje marzenie będzie w 100% spełnione:)

- Jakie jest Pani motto życiowe ?

ooo mam ich bardzo wiele … jednak najbliższe mi ponieważ jestem niepoprawną marzycielką to „Zamiast podążać za ludźmi podążaj za marzeniami” i tak staram się żyć:)