BEATA KORELUS


Beata Korelus

Beata Korelus, dyplomowana higienistka stomatologiczna

Poniżej prezentujemy wywiad z Panią Beatą, dzieki któremy przybliżymy Państwu nasz zespół higienistek stomatologicznych

- Pani Beato odnoszę wrażenie, że lubi Pani swoją pracę?


- Tak, bardzo. Praca sprawia mi przyjemność, odpowiada mi atmosfera w pracy i lubię kontakt z pacjentami. Nie wyobrażam sobie, że codziennie musiałabym iść do pracy myśląc, że będę się w niej czuła źle i robiła coś czego nie lubię. Pacjenci potrafią wyczuć nastrój w gabinecie i jestem przekonana, że dzięki temu chętnie wracają do miejsca w którym czują się komfortowo.

- Profesjonalizm lekarzy i pozytywne nastawienie całego personelu sprawia, że czujemy się z sobą dobrze. Ważne jest także to, że ewentualne problemy rozwiązujemy natychmiast, tak aby uniknąć ich w przyszłości. To wszystko sprawia że chętnie chodzę do pracy.

- Co jest w niej najciekawsze?


- Myślę, że możliwość rozwoju, samodzielnej pracy i poznawanie nowych technologii. W dzisiejszych czasach trzeba pogłębiać swoją wiedzę aby być na bieżąco, gdyż stomatologia szybko się rozwija. Właściwie to podejmując decyzję pójścia do Studium Medycznego tak sobie wyobrażałam przyszłość.

-Samodzielnie wykonuję zabiegi higienizacji, przygotowuję pacjentów do zabiegów ortodontycznych protetycznych i endodontycznych. Lubię także pracę z naszymi małymi pacjentami. Sprawia mi dużą satysfakcję fakt, że dzieci mają coraz większą świadomość konieczności leczenia i dbania o zęby.

- Cechuje Panią sumienność, cierpliwość i wiedza - tak mówią o Pani pacjenci. Zabiegi higienizacji stały się przyjemnością :) Musi to być satysfakcjonujące?!


- Owszem. Zawsze starałam się wykonywać jak najlepiej rzeczy które do mnie należą. Cieszę się że pacjenci to doceniają. Co do wiedzy - to tak jak wspomniałam - aby być na bieżąco należy ją ciągle uzupełniać. Dlatego oprócz praktyki korzystam z periodyków branżowych i uczestniczę w targach i seminariach tematycznych.

- Jest Pani najstarsza w zespole Freshmed, czy też jest Pani dla reszty taką mamusią:)


- Proszę mi nie wypominać wieku ( -:) ) ale coś w tym jest - nie potrafię inaczej. Uważam, że chyba każdy chciałby czuć się w pracy tak jak w domu i jeśli mogę coś dać od siebie - robię to. Chociaż nie chodzi tu tylko o pracę, ale staram się wszędzie gdzie jestem, oczywiście w domu, ale także u znajomych czy rodziny dać z siebie tyle aby inni czuli się miło w moim towarzystwie.

- Lubię ludzi i lubię z nimi przebywać.