STOMATOLOGIA DZIECIĘCA


stomatologia dziecięca katowice

Nasi najmniejsi pacjenci są dla nas bardzo ważni, ponieważ to jak zadbamy o jamę ustną dziecka od pierwszych miesięcy jego życia, będzie stanowiło o uzębieniu dojrzałego pacjenta.

Naszym celem jest zapewnienie pełnej, profesjonalnej opieki nad Państwa dziećmi w każdym wieku.

Stomatologia dziecięca to szczególny dział stomatologii i wyzwanie dla dentystów. To czy dziecko będzie chętnie odwiedzało gabinet stomatologiczny, zależy od naszego profesjonalizmu.

Dlatego najmłodszych pacjentów zapraszamy na wizyty adaptacyjne.

Podczas takiego spotkania, mały pacjent zapoznaje się z lekarzem, sprzętem oraz otoczeniem. Dopiero na kolejnej wizycie są wykonywane zabiegi.

Pamiętaj, że zęby mleczne są bardziej podatne na próchnicę od zębów stałych ze względu na swoją budowę anatomiczną, ułatwiającą rozprzestrzenianie się bakterii w ich wnętrzu i mogą doprowadzić do zakażenia zębów sąsiednich. Stan zębów mlecznych ma również wpływ na zawiązki zębów stałych dlatego tak ważne jest dbanie o zęby naszych pociech. Usuwanie zębów mlecznych jest ostatecznością , gdyż zbyt wczesna utrata tych zębów powoduje brak miejsca dla zębów stałych co się wiąże w późniejszym czasie z koniecznością wdrożenia leczenia ortodontycznego.