PEELINGI MEDYCZNE


peelingi medyczne katowice

W naszej ofercie mamy peelingi od powierzchownych po peelingi głęboko penetrujące. Każdy peeling jest dobierany indywidualnie do potrzeb Pacjenta.

Przed zabiegiem

Na tydzień przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji, retinoidów i preparatów drażniących skórę, opalać skóry, stosować środków samoopalających. Mężczyźni w dniu zabiegu nie powinni się golić.

Po zabiegu

Dla otrzymania jak najlepszych efektów wskazane jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF co najmniej 20 oraz intensywne nawilżanie skóry, myć twarz płynem micelarnym lub mydłem z neutralnym pH. Przez 24 godziny po zabiegu nie powinno się nakładać makijażu, powinno się unikać wysokich temperatur ( sauna, jacuzzi, basen) oraz nie należy opalać się przez 4 tygodnie.

Przeciwwskazania do zabiegu:

RODZAJE PEELINGóW

Mandel 60 stosowany jest przy zwalczaniu drobnych blizn po trądzikowych jak również fotostarzenia skóry.

Mandel Plus daje rewelacyjne efekty w walce z przebarwieniami pigmentacyjnymi, melazmą, hiperpigmentacjami pozapalnymi, rozjaśnianiem piegów. Ten rodzaj peelingu stosuje się także w leczeniu trądziku i skóry ze skłonnościami łojotokowymi.

Mandel Combi łączy kwas migdałowy z kwasem pirogronowym. Jest stosowany głównie przy wyrównywaniu kolorytu skóry, dyschromiach, melaźmie, zwalczaniu trądziku. Zabieg jest skuteczny także w leczeniu fotostarzenia. Zabieg powinien być powtarzany co 15-21 dni. Zaleca się wykonanie od 6-8 zabiegów.

Mandel S to mieszanka kwasu migdałowego i kwasu salicylowego. Stosujemy go w leczeniu trądziku zapalnego i bliznowaciejącego, trądziku różowatym, zwalcza także przebarwienia skórne oraz zapalenia mieszków włosowych. Zabiegi mogą być wykonywane co15–21 dni. Zaleca się wykonanie 6 zabiegów.

Maska Glikolowa Maska zawiera kwas glikolowy o stężeniu 25% połączony z ekstraktem z rumianku, olejami z prymuli, orchidei i hydrolizatem kolastyny. Poprzez działanie ściągające powoduje redukcję zrogowaciałej warstwy naskórka, zmniejsza nadmiar łoju skórnego. Stosowanie maski jest wskazane przy skórze wrażliwej, mieszanej lub tłustej z trądzikiem. Zabieg jest skuteczny w walce z lekkimi przebarwieniami i rozszerzonymi porami.

Przed zabiegiem

Zaleca się stosowanie kremów zawierających kwas glikolowy na 10-15 dni . Dzięki temu uzyskuje się przedwstępne delikatne złuszczanie, które polepszy efekt peelingu oraz daje pierwsze oznaki tolerancji skóry na kwas glikolowy. Na 2-3 dni przed peelingiem nie należy stosować depilacji lub innych ścierających czy podrażniających skórę zabiegów.

YELLOW PEEL

Ten peeling ma zastosowanie w usuwaniu efektów starzenia się skóry, przebarwień, wiotkości skóry, drobnych zmarszczek oraz zmian posłonecznych. Złuszczanie naskórka zależne jest od sposobu aplikacji peelingu i może następować na różnych poziomach. Zabieg jest bezbolesny, a jego efekty są porównywalne z bardziej agresywnymi peelingami chemicznymi. Głębokość peelingu Yellow Peell zależy od ilości nałożonych warstw. Każda z nich zastaje na skórze 15 min. Podczas jednego zabiegu można nałożyć do 8 warstw zależnie od efektu, który chcemy uzyskać.