Ta strona używa plików cookies.   
Polityka Prywatności    ×
Wczytywanie...


Protetyk w Katowicach - Protezy zębów

  • protezy zębowe katowice

PROTETYKA

Protetyka to dziedzina stomatologii zajmująca się uzupełnianiem brakujących zębów Pacjenta, przywróceniu funkcji żucia oraz estetyki. Braki zębowe można uzupełnić protezami wyciąganymi, koronami, mostami lub protezami na implantach.Zdajemy sobie sprawę, że zdrowy, piękny uśmiech jest kluczem do dobrego samopoczucia i pewności siebie. Dlatego właśnie specjalizujemy się w protetyce stomatologicznej – dziedzinie, która pomaga przywracać zdrowie i estetykę uzębienia. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w stomatologii przywracamy sprawność jamy ustnej i komfort naszych pacjentów. Protetyka stomatologiczna jest nie tylko naszą specjalnością, ale również pasją. Zespół doświadczonych stomatologów w FRESHmed Centrum Stomatologii i Ortodoncji został stworzony do indywidualnych rozwiązań, które najlepiej pasują do sytuacji pacjenta. Niezależnie od tego, czy potrzebuje on korony, mostu, protezy czy może też implantów, jesteśmy tutaj, aby pomagać.

Czym jest protetyka stomatologiczna?

Protetyka to dziedzina stomatologii zajmująca się uzupełnianiem brakujących zębów. Pacjenci tracą je w różnych okolicznościach, takich jak wypadki czy choroba. Wpływ ma również na to wiek oraz dbałość o higienę jamy ustnej. Niezależnie od przyczyny, nasi stomatolodzy będą skrupulatnie pracowali nad przywróceniem pięknego uśmiechu, ale także i funkcji żucia – dla nas bowiem liczy się nie tylko estetyka, ale i przede wszystkim zdrowie oraz komfort podopiecznych. Protetyk stomatologiczny uzupełni braki zębowe protezami wyciąganymi, koronami, mostami lub protezami na implantach. Cały plan leczenia zostanie dopasowany do sytuacji pacjenta.

Protetyk stomatologiczny Katowice – jakie badania wykonujemy pierwszej wizycie?

Pierwszym etapem leczenia protetycznego jest wizyta konsultacyjna. Stomatolog w pierwszej kolejności przeprowadza wywiad z pacjentami – pragnie on bowiem zapoznać się z ich oczekiwaniami. Jest to również moment na zadawanie pytań. Po tym etapie lekarz dentysta specjalizujący się w leczeniu protetycznym tworzy indywidualny plan leczenia. Opiera się on na dokładnym badaniu stanu zębów i diagnostyce cyfrowej oraz radiologicznej. Jest ona tutaj kluczowa, aby efekt końcowy był w pełni zadowalający. W naszej klinice mieszczą się nowoczesne pracownie RTG. To właśnie w nich pacjenci odbędą wszystkie wymagane badania. Są nimi:

  • zdjęcia punktowe,
  • pantomograficzne,
  • cefalometryczne,
  • tomografia komputerowa (tzw. TK) zarówno miejscowa, jak i całej szczęki, żuchwy oraz stawów.

Dzięki tak przeprowadzonej diagnostyce dentysta może w pełni ocenić stan zębów, kości i stawów skroniowo-żuchwowych. Właśnie to pozwala na bardzo dokładne zaplanowanie leczenia. Lekarz przedstawi możliwe rozwiązania i z pewnością zasugeruje najlepszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu.

Protetyk Katowice: postępowanie w przypadku startych zębów własnych

Pacjenci zgłaszają się do naszych lekarzy z różnymi dolegliwościami – dlatego też tak istotne są działania podejmowane na pierwszej wizycie. Niekiedy zdarza się, że zęby są starte. Wtedy kluczowe jest znalezienie przyczyny utraty tkanek zębów. Dopiero po bardzo dokładnym wywiadzie, badaniu stomatologicznym oraz stawów skroniowo-żuchwowych można zacząć skuteczne i bezpieczne dla pacjenta leczenie. Jego zdrowie i dobro jest bowiem zawsze na pierwszym miejscu. Leczenie w tym przypadku przebiega bardzo różnie. Wszystko zależy bowiem od przyczyny starcia zębów. U niektórych pacjentów można od razu przejść do estetycznej odbudowy. Z kolei u innych proces ten zostaje wydłużony o podejmowanie leczenia dysfunkcji w stawie. Najważniejsze dla naszych specjalistów jest to, aby przywrócić naszym pacjentom sprawność zgryzu, ale także i jego wysoką estetykę i komfort. Dołożymy wszelkich starań, aby efekt ten pozostał z nimi na długie lata.

protetyk katowice

Protetyka stomatologiczna Katowice – ile kosztują konsultacje?

Konsultacja protetyczna dostępna jest w FRESHmed Centrum Stomatologii i Ortodoncji już od 250 zł. Ten pakiet obejmuje szczegółowy plan leczenia oraz badania, które pozwalają lekarzowi na dokładne zrozumienie sytuacji stomatologicznej. To pierwszy krok do poprawy zdrowia i funkcji uzębienia. Piękny uśmiech i zdrowie są bezcenne. Dlatego też leczenie protetyczne to inwestycja w dobre samopoczucie oraz poprawę jakości życia codziennego. Wierzymy, że każdy zasługuje na dopasowane do jego potrzeb leczenie, dlatego zawsze staramy się pomóc naszym pacjentom w zrozumieniu wszystkich opcji i kosztów związanych z planem leczenia.

Protezy na implantach, Katowice – protezy całkowite i częściowe

Protezy stomatologiczne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które straciły pojedyncze zęby lub całe swoje uzębienie. Dzięki nowoczesnej technologii i technikom protezy są teraz bardzo komfortowe i wyglądają niezwykle naturalnie. Właśnie z takich rozwiązań korzystamy w naszej klinice.

Proteza całkowita, znane również jako proteza pełna, jest używana wtedy, gdy pacjent stracił wszystkie zęby w jednej lub obu szczękach. Jest ona zaprojektowana tak, aby jak najbardziej przypominała naturalne zęby i dziąsła. Protezy całkowite bardzo poprawiają estetykę twarzy, umożliwiają prawidłowe żucie pokarmów oraz ułatwiają mówienie. Właściwe dopasowanie jest kluczowe dla komfortu i funkcjonalności.

Z kolei protezy częściowe stosuje się, gdy pacjent stracił tylko pojedyncze zęby. Są one zazwyczaj zaczepiane do naturalnych zębów za pomocą specjalnych zatrzasków. Protezy częściowe nie tylko poprawiają wygląd uśmiechu, ale także pomagają utrzymać prawidłowe ułożenie pozostałych zębów, zapobiegając ich przemieszczaniu się. Jak więc można zauważyć, proteza tego typu nie tylko uzupełnia braki w uzębieniu i poprawia jakość życia codziennego, ale i wpływa na zachowanie lepszej kondycji pozostałych w jamie ustnej zębów.

Protetyk w Katowicach – jak często wymieniać protezy zębowe całkowite i częściowe?

Protezy zębowe powinno się wymieniać na nowe co pięć lat. Musicie Państwo wiedzieć, że akryl, z którego są wykonywane protezy, niekiedy staje się porowaty. Na takiej nierównej powierzchni szybko i łatwo osiedlają się szkodliwe drobnoustroje – bakterie czy grzyby. Mogą one powodować zakażenia w błonie śluzowej jamy ustnej. Wiąże się to z dodatkowymi interwencjami stomatologa. Poza tym warto zapamiętać, że każdy pacjent, który korzysta z protez, powinien się zgłaszać na wizyty kontrolne co pół roku. Dzięki temu dentysta będzie mógł na bieżąco kontrolować stan uzębienia oraz szybko reagować, jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy.

Protezy zębowe elastyczne – Katowice cennik

Koszt protezy zależy tak naprawdę od jej rodzaju. Na naszej stronie został podany orientacyjny cennik. Na przykład proteza ruchoma to koszt około 2500 zł. Z kolei proteza szkieletowa jest nieco tańsza. Podobny koszt pacjent ponosi za korony pełnoceramiczne, lecz te porcelanowe osadzane na metalu zaczynają się już od 1500 zł. Końcowa cena zawsze zależy od planu przedstawionego na wizycie, który oparty jest w pełni na wynikach badań oraz potrzebach pacjentów.

Protezy zębowe, Katowice – czym są korony?

Korona jest formą stałego uzupełnienia protetycznego. Podstawę dla niej stanowią naturalne zęby, które wcześniej zostały oszlifowane – wszystko po to, aby korony idealnie dopasowały się do jamy ustnej pacjenta i dawały naturalny efekt. Istnieje również możliwość zamieszczenia ich na implantach. Korona służy do przykrycia i wzmocnienia zniszczonego jednego zęba. Poprawia estetykę, funkcje uzębienia oraz jego kształt. Dzięki niej spożywanie posiłków, pozowanie do zdjęć czy swobodna rozmowa z przyjaciółmi lub rodziną przestaną krępować – znów staną się miłą przyjemnością, pozbawioną dyskomfortu.

Protetyka stomatologiczna – co to jest most?

Most protetyczny odtwarza utracony pojedynczy ząb lub zęby. Wszystko możliwe jest dzięki przymocowaniu kilku koron do zębów własnych lub implantów. Most zbudowany jest bowiem właśnie z koron protetycznych. Korony są mocowane na zębie, w miejscu przed luką zębową oraz tuż za nią – służą one jak filary dla całej konstrukcji. Na przęsło mostu składają się więc korony zawieszone na zębach filarowych, które przylegają do dziąsła. W ten sposób odtwarzają one utracone zęby.

licówki katowice

Protetyk stomatologiczny Katowice – licówki

W FRESHmed Centrum Stomatologii i Ortodoncji istnieje także możliwość założenia licówek porcelanowych i kompozytowych. Pierwsze z nich są wykonane z porcelany, co znacznie uodparnia je na przebarwienia i osadzanie się kamienia nazębnego. Uchodzą one za najtrwalszy typ licówek, ponieważ przy odpowiednim dbaniu o nie, służą pacjentom nawet i 10 lat. Jednakże należy pamiętać, że założenie ich jest nieodwracalne – wszystko przez to, że zęby naturalne zostają wcześniej spiłowane.Nasi stomatolodzy zakładają również licówki kompozytowe. Są one mniej inwazyjne, ponieważ piłowanie zębów nie jest konieczne. Są również tańsze od swoich poprzedniczek.

Protetyka w Katowicach – jakie uzupełnienie zębów będzie dla najlepsze?

Tak jak już wspominaliśmy, pierwszym etapem leczenia protetycznego jest wizyta konsultacyjna. Po zapoznaniu się z oczekiwaniami pacjentów tworzymy indywidualny plan leczenia. Opiera się on na dokładnym badaniu stanu zębów i diagnostyce cyfrowej oraz radiologicznej. To właśnie na ich podstawie lekarz zaproponuje uzupełnienie. Dlatego też odpowiedź na to pytanie nie może być jednoznaczna – każdy przypadek i sytuacja pacjenta są traktowane w naszej klinice jako indywidualnie. Niekiedy więc zastosowanie konkretnych metod, które na przykład są bardzo pożądane przez pacjenta, nie będzie możliwe. Wtedy znajdziemy dla niego najlepsze rozwiązanie, które będzie skuteczne i przede wszystkim – bezpieczne.

Dobry protetyk w Katowicach: FRESHmed Centrum Stomatologii i Ortodoncji

FRESHmed to centrum stomatologii estetycznej, ale także i tej zachowawczej. Nasi specjaliści są wykształceni również z zakresu chirurgii stomatologicznej. Jesteśmy więc zespołem, który pragnie kompleksowo dbać o piękny uśmiech wszystkich pacjentów – nawet tych najmłodszych. Nasza poradnia stomatologiczna zajmuje się bowiem również leczeniem dzieci od 2 roku życia. O uzębienie należy dbać już od najwcześniejszych lat. Pragniemy szerzyć pośród nich świadomość na temat zachowania zdrowego stanu jamy ustnej. Wizyta w naszym Centrum Stomatologii i Ortodoncji to idealna okazja, aby pokazać dziecku, jak dbać o zęby i wyrobić sobie dobre nawyki.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Jak często wymieniać protezy zębowe całkowite i częściowe?
Protezy zębowe powinno się wymieniać co pięć lat na nowe. Wiedz, że akryl, z którego są wykonywane protezy bardzo często staje się porowaty. Zaś na niezbyt równej powierzchni szybko i łatwo osiedlają się szkodliwe drobnoustroje (bakterie, grzyby). Mogą one powodować zakażenia w błonie śluzowej jamy ustnej. Każdy, kto użytkuje protez powinien się zgłaszać na wizyty kontrolne co pół roku.
2. Co to jest korona?
Korona jest formą stałego uzupełnienia protetycznego. Osadza się ja na oszlifowanym własnym zębie lub implancie. Korona służy do przykrycia i wzmocnienia zniszczonego jednego zęba, oraz poprawia estetykę, funkcje i kształt.
3. Co to jest most?
Most protetyczny odtwarza utracony ząb lub zęby poprzez przymocowanie kilku koron do zębów. lub implantów. Most składa się z koron protetycznych mocowanych na zębie przed luką zębową oraz za luką zębową, które służą jako filary. Przęsło mostu to korony zawieszone na zębach filarowych które przylegają do dziąsła odtwarzając utracone zęby.
4. Jakie uzupełnienie zębów będzie dla mnie najlepsze?
Pierwszym etapem leczenia protetycznego jest wizyta konsultacyjna. Po zapoznaniu się z oczekiwaniami Pacjentów tworzymy indywidualny plan leczenia. Opiera się on na dokładnym badaniu stanu zębów i diagnostyce cyfrowej oraz radiologicznej. W naszej pracowni RTG wykonujemy wszystkie wymagane badania. Informują one nas o stanie kości i pozwalają na bardzo dokładne zaplanowanie leczenia.
5. co zrobić jak mam starte zęby?
Przy startych zębach, trzeba znaleźć przyczynę utraty tkanek zębów, po dokładnym wywiadzie i badaniu stomatologicznym oraz badaniu stawów skroniowo-żuchwowych można zacząć dopiero leczyć. Zależnie od przyczyny takie leczenie przebiega inaczej u niektórych pacjentów można odrazu przejść do estetycznej odbudowy zębów, u innych ten proces jest wydłużony o leczenie dysfunkcji w stawie. Najważniejsze dla naszych specjalistów jest to aby przywrócić naszym pacjentom prawidłową funkcje, estetykę i komfort na lata.