Ta strona używa plików cookies.   
Polityka Prywatności    ×
Wczytywanie...

STOMATOLOGIA BEZ BÓLU

  • dentysta narkoza katowice

NARKOZA W STOMATOLOGII

Paniczny strach przed dentystą, schorzenia uniemożliwiające współpracę pacjenta ze stomatologiem, konieczność wykonania skomplikowanego leczenia w bardzo krótkim czasie – dzięki znieczuleniu ogólnemu, żadne stomatologiczne wyzwanie nam nie straszne!



Boisz się panicznie dentysty? W FRESHmed w Katowicach mamy rozwiązanie dla Ciebie, jest nim znieczulenie ogólne dzięki , któremu bez boleśnie wykonamy zabiegi w gabinecie stomatologicznym. Leczenie w narkozie, bo tak powszechnie jest nazywane jest wykorzystywana w stomatologii dziecięcej jak i dla dorosłych. Zabiegi stomatologiczne w narkozie są bezepiczne i przyjemne dla Pacjenta. Cały zabieg jest kontrolowany przez lekarza specjalistę anestezjologii i intensywnej terapii, pielęgniarkę anestezjologiczną, a w tym czasie nasz wyspecjalizowany zespół stomatologiczny przeprowadza zaplanowane zabiegi.


  • znieczulenie dzieci Wand

Znieczulenie komputerowe

Odczuwasz lęk przed strzykawka i igła? W naszej klinice mamy też na to sposób - znieczulenie komputerowe The Wand.

W Centrum Stomatologii i Ortodoncji FRESHmed podanie znieczulenia może się odbyć bez igły, zastrzyków, bólu i stresu. Standardowe metody zamieniliśmy na komputerową technologię The Wand z USA, która służy do bezpiecznego i bezbolesnego podawania płynu znieczulającego podczas zabiegu. Urządzenie ma kształt długopisu, dzięki temu Pacjent nie jest narażony na widok strzykawki, który często wzbudza niepokój. Moment podania znieczulenia jest praktycznie niewyczuwalny, ponieważ cały proces odbywa się pod kontrolą komputera i stomatologa. Ponadto Pacjent może uśmiechać się, jeść i pić od razu po zakończeniu zabiegu, co jest niemożliwe w przypadku tradycyjnych metod wykonywania znieczulenia.




  • gaz rozweselający dentysta katowice

Gaz rozweselający

Gaz rozweselający wpływa na komfort leczenia u małych Pacjentów, często zdarza się, że po podaniu gazu pacjent przenosi się do krainy marzeń sennych. Dodatkowo szczególną atrakcją dla dzieci jest możliwość wyboru zapachu maseczki do sedacji.



Sedacja podtlenkiem azotu to metoda minimalizowania strachu, stresu i bólu mogącego wiązać się z wizytą u dentysty. Sedacja działa przeciwbólowo w bardzo niewielkim stopniu. Jej podstawową funkcją jest znoszenie strachu. Cieszy się popularnością ze względu na skuteczność i bezpieczeństwo. Dzięki niej, Pacjenci w dużo mniejszym stopniu odczuwają stres związany z zabiegiem stomatologicznym. Leczenie z gazem rozweselającym w naszym centrum stomatologii i ortodoncji FRESHmed stosujemy u naszych małych pacjentów od 3 roku życia jednak, nie jest to metoda zarezerwowana wyłącznie dla dzieci. Gaz rozweselający sprawdza się doskonale w przypadku osób dorosłych, którzy cierpią na dentofobie. Dzięki jego zastosowaniu, redukuje poziom stresu, pacjent staje się zrelaksowany, a my możemy przystąpić do leczenia. Podczas zabiegu pacjent zachowuje świadomość, przez co cały czas utrzymywany jest z nim kontakt.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Jak wygląda wizyta z użyciem gazu rozweselającego?
W centrum stomatologii i ortodoncji FRESHmed w Katowicach podczas zabiegu z użyciem gazu Pacjent ma założoną na nos specjalną maseczkę, przez którą oddycha mieszanką podtlenku azotu i tlenu. To połączenie sprawia, że Pacjent może zachować pełną świadomość w trakcie całej wizyty, jednocześnie nie odczuwając stresu i dyskomfortu psychicznego. Podczas wizyty Pacjent siedzi wygodnie na fotelu, a gdy zostanie wprowadzony w stan odprężenia, stomatolog rozpoczyna przeprowadzenie zabiegu. Równolegle z sedacją wziewną możliwe jest zastosowanie tradycyjnego znieczulenia miejscowego lub znieczulenia komputerowego. Zastosowanie gazu rozweselającego nie jest odpowiednikiem znieczulenia, jednak w dużej mierze wspomaga zniesienie doznań bólowych. Gaz rozweselający wpływa na komfort leczenia u małych Pacjentów, często zdarza się, że po podaniu gazu pacjent przenosi się do krainy marzeń sennych. Dodatkowo szczególną atrakcją dla dzieci jest możliwość wyboru zapachu maseczki do sedacji.
2. Zalety, przeciwskazania stosowania gazu rozweselającego oraz zalecenia przed zabiegiem?
Zalety gazu rozweselającego:
  • zminimalizowany ból,
  • brak stresu w trakcie zabiegu,
  • przyjemne uczucie zrelaksowania,
  • pozostawia Pacjenta w stanie świadomości,
  • pozwala na współpracę Pacjenta z dentystą,
  • brak skutków ubocznych,
  • nie uzależnia,
  • nie powoduje alergii,
  • nie odkłada się w organizmie.
Przeciwskazania stosowania gazu:
  • przeziębienie, przerost migdałków gardłowych,
  • niedrożności górnych dróg oddechowych,
  • choroby psychiczne,
  • roztrzenie oskrzelowe, rozedma płuc,
  • brak współpracy ze strony pacjenta.
Zalecenia przed zabiegiem w podtlenku azotu ( gazie rozweselającym ) :
  • 2 godziny przed planowana wizytą nie wolno nic jeść,
  • 2 godziny przed wizyta nie można spożywać gęstych napoi jak mleko, kubuś lub inne soki.
3. Na czym polega narkoza?
Narkoza u dentysty jest znieczuleniem ogólnym polegającym na podaniu środka farmakologicznego, pod wpływem którego pojawia się kontrolowana, odwracalna, utrata świadomości, głęboki sen i brak odczucia bólu. W centrum stomatologii i ortodoncji FRESHmed stosujemy narkozę złożoną. W pierwszym etapie znieczulenia ogólnego podajemy gaz znieczulający przez maskę twarzowa dzięki czemu Pacjent zasypia płytkim snem, następnie jest podawane znieczulenie dożylne polegające na aplikacji w pełni bezpiecznych leków, które wprawiają Pacjenta w stan głębokiego snu. Całą procedurę przeprowadza doświadczony anestezjolog, czuwający nad przebiegiem danego zabiegu aż do zakończenia działania znieczulenia ogólnego. Dlatego też zastosowanie tego rozwiązania szczególnie rekomendujemy Pacjentom borykającym się z dentofobią, gdyż napięcie psychiczne zostaje całkowicie zniwelowane.
4. Narkoza/znieczulenie ogólne po co, dla kogo?
Leczenie i usuwanie zębów w narkozie pozwala uzyskać w pełni zdrową jamę ustną u pacjentów i jest dedykowane dla:
  • osób z dentofobią ( panicznym strachem przed dentystą, gdzie lęk odczuwany przed wizytą jest często tak duży, że uniemożliwia terapię, którą pacjent stale odwleka w czasie),
  • pacjentów niepełnosprawnych,
  • osób borykających się z niektórymi schorzeniami, gdzie świadome leczenie nie jest możliwe do przeprowadzenia,
  • dzieci z zaniedbanymi zębami, u których wizyta u dentysty wywołuje płacz i lęk,
  • osób z koniecznością jednoczesnego wyleczenia dużej liczby ubytków zagrażających zdrowiu malucha lub dorosłego,
  • osób z przypadkami niektórych chorób psychicznych, które utrudniają współpracę z pacjentem,
  • osób które mają zaplanowane zabiegi wczepiania mnogich implantów lub inne zabiegi chirurgiczne.
5. Reakcja pacjenta po narkozie?
Każdy na narkozę może zagregować inaczej, jednak należy pamiętać ze narkoza jest podawana przez lekarza anestezjologa, który po wcześniejszym wywiadzie medycznym indywidualnie dostosowuje dawkę leku do Pacjenta, więc wszystko jest cały czas pod stała kontrolą wykwalifikowanej kadry medycznej. Po wykonanym zabiegu Pacjent zostaje wybudzany, w specjalnym pokoju wybudzeń żeby doszedł po woli do siebie, wybudzenie z narkozy stomatologicznej trwa zazwyczaj od 30-45 minut. Nie zaleca się prowadzenia pojazdu odrazu po znieczuleniu ogólnym.
6. Czy są jakieś przeciwskazania przy podjęciu narkozy?
Pacjent nie może być poddany narkozie gdy ma ostrą infekcję dróg oddechowych (zapalenie gardła, krtani, oskrzeli oraz płuc), choroby układu krwiotwórczego z zaburzeniami krzepnięcia, reakcje alergiczne które są udokumentowane na stosowane leki i środki medyczne używane podczas znieczulenia ogólnego. Przed zabiegiem jest przeprowadzany wywiad medyczny oraz anestezjologiczny.