Ta strona używa plików cookies.   
Polityka Prywatności    ×
Wczytywanie...


Implanty zębów – Katowice

 • implanty katowice

CO TO JEST IMPLANT?

Implant zębowy jest sztucznym korzeniem zęba, przypominającym swoim kształtem niewielką śrubę, do której montuje się porcelanową nadbudowę, idealnie naśladującą naturalną koronę zęba. Do jego wykonania najczęściej wykorzystuje się tytan, stosowany w medycynie od wielu lat i określany jako materiał biozgodny, czyli nie powodujący reakcji alergicznych.Obecność braków zębowych jest nie tylko defektem estetycznym, ale i także zdrowotnym. Taki stan zaburza bowiem funkcjonalność zgryzu i nierzadko powoduje jeszcze gorsze szkody. Dlaczego? Otóż wszystkie zęby w łuku zębowym stykają się ze sobą, podtrzymując swoją stabilność. Kiedy jest ona zaburzona, również inne twory kostne zaczynają wypadać. Co prawda, zęby nie mają funkcji regeneracyjnych, dlatego też nie mogą ponownie odrosnąć, jednakże w kości szczęki lub żuchwy można wczepić specjalne implanty zębowe, które przywracają całą równowagę.

W Centrum Stomatologii i Ortodoncji FRESHmed wykonujemy taki zabieg pod okiem doświadczonego implantologa. Leczenie implantologiczne, będące częścią stomatologii estetycznej, znacząco poprawia komfort życia pacjentów na wielu płaszczyznach, dzięki czemu zdrowy i piękny uśmiech ponownie gości na ich twarzach.

Co to jest implant?

Implant zębowy jest sztucznym korzeniem zęba, przypominającym swoim kształtem niewielką śrubę, do której montuje się porcelanową nadbudowę, idealnie naśladującą naturalną koronę zęba. Do jego wykonania najczęściej wykorzystuje się tytan, stosowany w medycynie od wielu lat i określany jako materiał biozgodny, czyli nie powodujący reakcji alergicznych. Centrum Stomatologii i Ortodoncji FRESHmed w Katowicach oferuje zabiegi implantologiczne, gdyż dają one największy komfort pacjentowi. Implanty zachowują się i wyglądają jak naturalne zęby. Są one na stałe połączone z kością, dzięki czemu nie ma problemu z jedzeniem i wymową, jak w przypadku uzupełnień ruchomych.

Zalety implantów zębowych

 • Zapobiegają zanikowi tkanki kostnej.
 • Wzmacniają całe uzębienie, a ich stabilna konstrukcja eliminuje ryzyko chwiania się implantów, nawet podczas spożywania twardych pokarmów.
 • Zapewniają wysoki komfort użytkowania.
 • Skutecznie imitują naturalne uzębienie, podnosząc pewność siebie.
 • Pozwalają na cieszenie się smakiem ulubionych dań.
 • Nie uszkadzają sąsiednich zębów.
 • Zabieg wszczepiania implantów jest praktycznie bezbolesny.
 • Odmładzają wygląd twarzy (kiedy tracimy zęby, broda wysuwa się lekko do przodu, co nas postarza).
 • Są solidne i trwałe ze względu na specyfikę materiału, jakim jest tytan.
 • Ułatwiają dbanie o higienę jamy ustnej.

Implant zęba, Katowice – jak przygotowujemy do procedury?

Przed zabiegiem wkręcania implantu konieczna jest konsultacja stomatologiczna z naszym lekarzem dentystą specjalizującym się w tej dziedzinie oraz dokładna diagnostyka radiologiczna. Wykonujemy tomografię komputerową (TK) w celu precyzyjnego zaplanowania zabiegu oraz wizualizacji 3D. Jest to niezbędne, aby określić czy nie są potrzebne dodatkowe zabiegi chirurgiczne, jak procedura podniesienia dna zatoki szczękowej, czy dołożenie biomateriału, aby było wystarczająco dużo miejsca na przyszły implant.

Korony, mosty i protezy na implantach – nasze prace

Implantologia to dziedzina stomatologii, która łączy się z protetyką – to bowiem do implantów montuje się korony, mosty czy protezy, mające za zadanie zastąpić brakujące uzębienie. W Centrum Stomatologii i Ortodoncji FRESHmed wykonujemy różnego rodzaju prace protetyczne, które dostosowujemy indywidualnie do pacjenta.

 • Rozwiązania pojedyncze – dedykowane dla tych pacjentów, którzy borykają się z niewielkimi brakami zębów. Wówczas stosujemy przeważnie mosty lub korony.
 • Protezy przykręcane – przeznaczone dla osób, które całkowicie utraciły swoje uzębienie. W tym przypadku w całym łuku zębowym wszczepia się 4-6 implantów, do których następnie instalujemy wybrane uzupełnienie protetyczne. Ich największą zaletą jest to, że wykonywane są w jeden dzień, a zabieg można przeprowadzić u dużej grupy pacjentów, nawet tych, którzy mają braki kostne w szczęce lub żuchwie.

Implanty stomatologiczne (Katowice) – jak wygląda zabieg?

Jak przebiega procedura wszczepienia implantu zębowego? Kiedy przeprowadzimy już wszystkie potrzebne badania, ustalimy plan leczenia oraz przeprowadzimy inne procedery, wówczas przechodzimy do wizyt, na których odbędzie się wkręcenie uzębienia. Cały proces ma charakter wieloetapowy, aby zadbać o każdy, najmniejszy detal oraz prawidłowe gojenie się ran.

Etap I – wszczepienie filaru implantu

Ten krok odbudowy opiera się umieszczeniu w kości specjalnej śruby, która ma imitować korzeń zęba. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu implant będzie miał zapewnioną niemalże dożywotnią stabilność. Po wykonaniu tej procedury następuje przerwa w leczeniu, która jest potrzebna do zrośnięcia się filaru z kością pacjenta (jest to tzw. osteointegracja).

Etap II – odsłonięcie filaru i założenie śruby gojącej

Gdy wszystkie rany się zagoją, a proces osteointegracji zostanie zakończony, odsłaniamy sztuczny korzeń zęba i wkręcamy do niego tzw. śrubę gojącą. Działanie to ma na celu przyspieszenie gojenia się błony śluzowej przy implancie. Oprócz tego zabieg ten umożliwia poprawne uformowanie kształtu dziąsła, które zostaje przygotowane pod wkręcaną na końcu koronę zębową. Śruba ta mocowana jest zazwyczaj na około 14 dni.

implantologia katowice

Etap III – zamocowanie sztucznego zęba

Ostatni etap jest czasem, na który najbardziej wyczekują pacjenci. Wtedy bowiem wszczepiamy koronę protetyczną, most lub protezę. Kształt nowego uzębienia oraz jego kolor jest ustalany wraz z pacjentem, aby mógł uzyskać jak największą satysfakcję ze swojego przyszłego uśmiechu.

Implant zęba, cena – Katowice

Ile kosztują implanty zębowe? Trudno w tym przypadku określić orientacyjny koszt leczenia, ponieważ wszystko zależy od liczby wkręcanych zębów oraz od innych koniecznych zabiegów. Niemniej po przeprowadzeniu badań diagnostycznych oraz zebraniu niezbędnych danych, lekarz stomatolog zawsze podaje przybliżoną cenę za całą terapię. W Centrum Stomatologii i Ortodoncji FRESHmed oferujemy płatność za pomocą rat, co jest znacznym ułatwieniem, szczególnie przy tak skomplikowanych i kosztownych procedurach.

implanty zębowe katowice

Leczenie implantologiczne – przeciwwskazania

Czy wszczepienie implantu zębowego może zostać wykonane u każdego pacjenta? Niestety nie – zdarzają się przypadki, kiedy taka metoda terapii jest niemożliwa. Do najważniejszych przeciwwskazań należą, m.in.:

 • niewyrównana cukrzyca (powoduje gorsze gojenie się ran),
 • zaawansowana osteoporoza,
 • AIDS,
 • padaczka,
 • zaburzenia krzepliwości krwi oraz inne schorzenia hematologiczne,
 • niektóre choroby zębów i przyzębia,
 • czynna choroba nowotworowa,
 • zaawansowana atrofia zaniku tkanki kostnej,
 • czynne i ostre uzależnienie od substancji psychoaktywnych.

Wspomniane patologie wykluczają bezwzględnie pacjenta z kwalifikacji do wszczepienia implantów stomatologicznych z kilku powodów, a jednym z nich jest obecność ryzyka, że sztuczny ząb zostanie odrzucony przez jego organizm. Choć jest to skrajnie rzadka sytuacja, to niekiedy ma miejsce. Taka trudność zagraża zdrowiu pacjenta, ponieważ ciało zaczyna traktować implant jako wroga, wywołując stan zapalny, obrzęk, krwawienie oraz ból. Warto pamiętać, że do odrzucenia może dojść zawsze i jest to jedno z powikłań, jednakże częściej zdarza się to u pacjentów z wyżej opisanymi dolegliwościami.

Istnieją również inne przesłanki do niemożności przeprowadzenia takiego zabiegu, jednakże są to przeważnie zmienne czynniki, które można unormować. Zaliczamy do nich, m.in.:

 • zbyt młody wiek pacjenta,
 • choroba reumatyczna,
 • choroby układu krążenia, nerek i wątroby,
 • nieprawidłowości endokrynologiczne,
 • cukrzyca dająca się ustabilizować,
 • nieumiejętność zachowania właściwej higieny jamy ustnej,
 • łagodne choroby przyzębia,
 • wady zgryzu,
 • ciąża,
 • palenie papierosów.

Skutki po zabiegu

Każde leczenie stomatologiczne wiąże się z pewnymi konsekwencjami, które w większości nie są groźne dla pacjenta i są nieodłączną częścią procedury. Jakie skutki uboczne mogą pojawić się po wszczepieniu implantu zębowego?

 • Obrzęk – puchnięcie dziąseł stanowi naturalną obronę jamy ustnej, która chroni w ten sposób miękkie tkanki. Objaw ten ustępuje zazwyczaj po kilkudziesięciu godzinach.
 • Ból – wkręcanie śrub uszkadza tkanki, co może przyczyniać się do dolegliwości bólowych.
 • Zasinienie – symptom ten przeważnie trwa kilka dni.
 • Drętwienie – implanty w jamie ustnej mogą wpływać na funkcjonowanie drobnych nerwów, które nie zawsze są widoczne na badaniu RTG lub CT.
 • Wysięk krwisto-ropnej wydzieliny – świadczy o rozwoju infekcji, dlatego też problem ten powinien zostać poddany natychmiastowej ocenie stomatologa.

Implantologia w Katowicach – leczenie prowadzone z pasją

W Centrum Stomatologii i Ortodoncji FRESHmed pracują wykwalifikowani lekarze, którzy z pasją i powołaniem zajmują się uzębieniem pacjentów. Staramy się, aby stworzone przez nas prace imitowały naturalne zęby pacjenta i poprawiały tym samym estetykę uśmiechu. Nasz zespół bierze pod uwagę również samopoczucie i komfort psychiczny osób goszczących klinikę, dlatego też na każdej wizycie wprowadzamy przyjazną atmosferę do gabinetu, dzięki której terapia staje się o wiele przyjemniejsza.

Zakładamy implanty zębowe w Katowicach, a dokładniej na ulicy Średniej 3. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu z naszą rejestracją i umówienia się na spotkanie z lekarzem.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Czy mając implanty będę normalnie mówić?
Seplenienie i niewyraźna mowa to częste problemy osób posiadających ruchome protezy. Implanty pozwalają na swobodną rozmowę bez obawy o luźną protezę.
2. Czy mając wkręcone implanty będę mógł/mogła jeść wszytko?
Implanty funkcjonują tak, jak Twoje własne zęby, pozwalając na jedzenie ulubionych posiłków bez bólu. Możesz spokojnie pozwolić sobie na jedzenie twardych rzeczy bez obawy, że wypadnie Ci proteza.
3. Jak wygląda proces leczenia implantologicznego?
Zanim rozpoczniemy leczenie implantologiczne, bardzo ważne jest jego dokładne zaplanowanie. Stworzenie planu leczenia wymaga starannej analizy stanu jamy ustnej, wykonywanej na podstawie badania klinicznego i oceny tomografii komputerowej. Jeżeli nie ma przeciwskazań do zabiegu umawiamy wizytę na zabieg chirurgicznego wszczepiania implantu.
4. Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu?
Zabieg wszczepienia implantu w miejsce brakującego zęba trwa około 30 minut i jest zupełnie bezbolesny gdyż odbywa się w miejscowym znieczuleniu. Pacjent może normalnie funkcjonować już następnego dnia. W czasie gojenia się miejsca pozabiegowego, nowa kość „obrasta” wokół osadzonego implantu, co bezpiecznie i skutecznie stabilizuje implant w kości. Proces gojenia trwa od 3 do 6 miesięcy. Po tym okresie gdy kość jest wygojona wykonujemy prace protetyczną na implantach.