Wczytywanie...


IMPLANTOLOGIA

  • implanty katowice

CO TO JEST IMPLANT?

Implant zębowy jest sztucznym korzeniem zęba, przypominającym swoim kształtem niewielką śrubę, do której montuje się porcelanową nadbudowę, idealnie naśladującą naturalną koronę zęba. Do jego wykonania najczęściej wykorzystuje się tytan, stosowany w medycynie od wielu lat i określany jako materiał biozgodny, czyli nie powodujący reakcji alergicznych.Implanty zachowują się i wyglądają jak naturalne zęby. Implanty są na stałe połączone z kością dzięki czemu nie ma problemu z jedzeniem i wymową, jak w przypadku uzupełnień ruchomych.

Centrum Stomatologii i Ortodoncji FRESHmed w Katowicach oferuje zabiegi implanotoliczne gdyż dają one największy komfort Pacjentowi, zachowują się i wyglądają jak naturalne zęby. Implanty są na stałe połączone z kością dzięki czemu nie ma problemu z jedzeniem i wymową, jak w przypadku uzupełnień ruchomych.

Przed zabiegiem wkręcania implantu konieczna jest konsultacja stomatologiczna z naszym lekarzem dentystą specjalizującym się w tej dziedzinie oraz dokładna diagnostyka. Wykonujemy tomografię komputerową ( TK ) w celu dokładnego zaplanowania zabiegu oraz wizualizacji 3D. Jest to niezbędne aby określić czy nie są potrzebne dodatkowe zabiegi chirurgiczne jak podniesienie zatoki szczękowej, czy dołożenie biomateriału aby było wystarczająco dużo miejsca na przyszły implant.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Czy mając implanty będę normalnie mówić?
Seplenienie i niewyraźna mowa to częste problemy osób posiadających ruchome protezy. Implanty pozwalają na swobodną rozmowę bez obawy o luźną protezę.
2. Czy mając wkręcone implanty będę mógł/mogła jeść wszytko?
Implanty funkcjonują tak, jak Twoje własne zęby, pozwalając na jedzenie ulubionych posiłków bez bólu. Możesz spokojnie pozwolić sobie na jedzenie twardych rzeczy bez obawy, że wypadnie Ci proteza.
3. Jak wygląda proces leczenia implantologicznego?
Zanim rozpoczniemy leczenie implantologiczne, bardzo ważne jest jego dokładne zaplanowanie. Stworzenie planu leczenia wymaga starannej analizy stanu jamy ustnej, wykonywanej na podstawie badania klinicznego i oceny tomografii komputerowej. Jeżeli nie ma przeciwskazań do zabiegu umawiamy wizytę na zabieg chirurgicznego wszczepiania implantu.
4. Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu?
Zabieg wszczepienia implantu w miejsce brakującego zęba trwa około 30 minut i jest zupełnie bezbolesny gdyż odbywa się w miejscowym znieczuleniu. Pacjent może normalnie funkcjonować już następnego dnia. W czasie gojenia się miejsca pozabiegowego, nowa kość „obrasta” wokół osadzonego implantu, co bezpiecznie i skutecznie stabilizuje implant w kości. Proces gojenia trwa od 3 do 6 miesięcy. Po tym okresie gdy kość jest wygojona wykonujemy prace protetyczną na implantach.