Ta strona używa plików cookies.   
Polityka Prywatności    ×
Wczytywanie...


STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

 • stomatologia estetyczna katowice

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Dzięki stomatologii estetycznej możemy poprawić wygląd zębów, zmienić ich kształt i kolor. Zęby mogą być przebarwione, krzywe, nierówne lub nadłamane, z dużą ilość „starych” wypełnień. Rozwiązania jakie możemy zastosować dla wszystkich podobnych spraw to np.: licówki, bonding, Inlay, Onlay, odbudowa estetyczna lub wybielanie. Efektem zabiegów są piękne, zdrowe, białe, symetryczne oraz ustawione prosto w łuku zęby.W naszym Centrum Stomatologii i Ortodoncjii w Katowicach po konsultacji lekarz specjalizujący się w stomatologii estetycznej wykonuje indywidualny plan leczenia, do którego wykorzystujemy narzędzie pozwalające nam precyzyjnie planować leczenie estetyczne, jakim jest DSD – Digital Smile Design dzięki wykorzystaniu fotografii cyfrowej i programu komputerowego jesteśmy w stanie analizować wszystkie aspekty ważne w projektowaniu nowego uśmiechu nie tylko zębów ale również kształt i rysy twarzy pacjenta


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Co to są Licówki?
Zmieniając uśmiech Pacjentów specjaliści w naszym Centrum Stomatologii i Ortodoncji w Katowicach dbają o to by kształt i kolor licówek był dobrany i zaprojektowany w taki sposób, aby efekt końcowy był piękny i naturalny. Licówki są najczęściej stosowaną metodą, pozwalającą uzyskać uśmiech marzeń przy minimalnej ingerencji w tkanki zęba. Dzięki licówkom możemy osiągnąć zmianę kształtu i koloru zębów, powiększenie, wydłużenie, likwidację diastemy (szczeliny między zębami) lub pozbycie się przebarwień.
2. Co to jest Inlay i Onlay?
Jest to wykonana przez technika odbudowa materiałami ceramicznymi lub kompozytowymi w celu naprawy wad i uszkodzeń tkanek zęba. Stosuje się je przy dużych ubytkach tkanek zęba, do korekty kształtu i wyglądu zębów tylnych.
3. Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?
Wybielanie pod kontrola stomatologa jest bezpieczne. Obecnie stosowane preparaty są zupełnie nieszkodliwe dla szkliwa. W FRESHmed stosujemy wybielanie lampą ZOOM oraz wybielanie laserowe obie te metody są bardzo bezpieczne i dają bardzo dobre efekty przy braku nadwrażliwości. Badania w różnych ośrodkach wykazały, że preparaty wybielające nie zwiększają podatności na próchnicę.
4. Czym jest bonding zębów?
W FRESHmed Centrum Stomatologii i Ortodoncji w Katowicach bondig wykonują wyspecjalizowani w tej dziedzinie lekarze dentyści dobierając kształt przyszłych zebów do uśmiechu i rysów twarzy danego Pacjenta. Bonding to metoda estetycznej korekcji niedoskonałości zębów za pomocą kompozytu. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest zarówno wyleczenie drobnych ubytków i odbudowa utraconych tkanek, jak i zamaskowanie przebarwień, usunięcie diastemy, wyrównanie przednich zębów lub poprawa ich kształtu. Wszystko to wykonywane jest wyłącznie przy użyciu kompozytu czyli materiału stomatologicznego wykorzystywanego m.in. przy zakładaniu plomb. Metoda ta jest minimalnie inwazyjna i daje możliwość poprawy estetyki zębów w jeden dzień.
5. Czym jest Laseroterapia w stomatologii?
W naszym Centrum Stomatologii i Ortodoncji w Katowicach dysponujemy innowacyjnym laserem stomatologicznym Lasotronix Smart M Pro, który znajduje zastosowanie niemal w każdej dziedzinie stomatologii. W urządzeniu zastosowano dwa źródła światła laserowego o długości fali 980 nm oraz 635 nm, a także regulowaną moc aż do 20 W, dzięki czemu jest to laser wszechstronny, znacznie poszerzający gamę zabiegów dostępnych w naszym gabinecie. Nowoczesny laser wykorzystywany jest m.in. w chirurgii stomatologicznej i periodontologicznej, w endodoncji do odkażania kanałów korzeniowych, a także w biostymulacji laserowej, fotoaktywnej dezynfekcji (PACT) oraz do wybielania zębów. Urządzenie to ma ogromne możliwości, a także pozwala uzyskać spektakularne efekty w zakresie przyspieszania procesu gojenia, zmniejszania bólu oraz obrzęków. Laseroterapia pomaga również zapobiec różnorodnym powikłaniom po zabiegach chirurgicznych.
6. Czym jest Mikrochirurgia laserowa?
Laser z powodzeniem wykorzystuje się w chirurgii stomatologicznej. Dzięki niemu możliwe jest przeprowadzenie bezkrwawych zabiegów na tkankach miękkich. Wysoka moc lasera i cienki światłowód gwarantują doskonałą precyzję podczas leczenia operacyjnego. Ponadto powstałe w jego efekcie rany goją się o wiele szybciej, ze względu na jałowość miejsca cięcia.

Wykonuje się nim miedzy innymi takie zabiegi jak:
 • Podciecie wedzidełka jezyka/wargi,
 • Plastkę dziąsła,
 • Plastykę wyrostka,
 • Wycięcie zmian na błonie śluzowej,
 • Korekta uśmiechu dziąsłowego.
7. Czym jest Biostymulacja laserowa?
Do biostymulacji wykorzystywane jest promieniowanie laserowe o niewielkiej mocy. Jego zadaniem jest dostarczanie energii do tkanek, co pomaga w fazie gojenia. Efektem działania lasera jest podniesienie metabolizmu, poprawienie ukrwienia oraz przyspieszenie wchłaniania wysięków. Biostymulacja ma także działanie przeciwbólowe.

Biostymulacja laserowa daje doskonałe efekty w leczeniu następujących schorzeń:
 • Bóle pozabiegowe,
 • Krwiaki,
 • Choroby dziąseł,
 • Stany po zabiegach chirurgicznych,
 • Zmiany zapalne na błonie śluzowej jamy ustnej,
 • Dolegliwości bólowe w stawach skroniowo-żuchwowych,
 • Leczenie aft,
 • Leczenie opryszczki.
Nasz nowoczesny laser stomatologiczny wspomaga też regenerację uszkodzonych nerwów.
8. Czym jest Fotoaktywna dezynfekcja?
Światło lasera ma również właściwości pozwalające na dezynfekowanie kieszonek dziąsłowych lub kanałów korzeniowych. Przy jego pomocy można też leczyć różnorodne zmiany w błonie śluzowej. Podczas zabiegu wykorzystywany jest specjalny żel aktywowany laserem, który uwalnia reaktywne formy tlenu niszczące bakterie, wirusy i grzyby.