Ta strona używa plików cookies.   
Polityka Prywatności    ×
Wczytywanie...


NIEWIDOCZNA ORTODONCJA INVISALIGN®

  • invisalign katowice

Jak działa INVISALIGN?

Przeźroczyste nakładki zostały stworzone w USA w 1977 r. ponad 20 lat później zaczęły zmieniać świat ortodoncji pozwalając pacjentom na najwyższy komfort, estetykę i spektakularne rezultaty takie jakie były dotąd osiągalne tylko poprzez noszenie aparatów stałych. Leczenie nakładkami ułatwia higienę zapewnia komfort i najwyższą estetykę.Przeźroczyste nakładki z termoplastycznego tworzywa zostały stworzone w USA w 1997 roku, a ponad 20 lat później zaczęły zmieniać świat ortodoncji, pozwalając Pacjentom na najwyższy komfort, estetykę i spektakularne rezultaty takie, jakie były dotąd osiągalne tylko poprzez noszenie aparatów stałych. Nakładki stosowane w leczeniu ortodontycznym ułatwiają higienę, gwarantują komfort i najwyższą estetykę.

Na ilustracji powyżej, jeden z najnowocześniejszych aparatów ortodontycznych dostępnych aktualnie na rynku. Aparat Invisalign® jest praktycznie niewidoczny, ponieważ wykorzystuje przeźroczyste nakładki na zęby, które można zdejmować podczas posiłku, mycia zębów oraz ważnego spotkania.

NAKŁADKAMI MOŻE BYĆ LECZONY KAŻDY, niezależnie od wieku. U dzieci leczenie odbywa się od 7 roku życia.

Leczenie metodą Invisalign® – innowacja w zakresie ortodoncji

Terapia za pomocą metody Invisalign® ma za zadanie skorygować wady zgryzu z użyciem przeźroczystych nakładek, które gołym okiem są praktycznie niewidoczne. Choć technika ta ma ponad już ponad 20 lat, to obecnie przeżywa swój renesans. Co ciekawe, za powstaniem tej technologii stoi student informatyki i ekonomii z Kaliforni, Zia Chishti, który sam niegdyś był pacjentem ortodontycznym. Specjalista zastosował u niego przeźroczyste nakładki na noc, które miały podtrzymać efekt leczenia w ramach retencji. Niemniej finalny rezultat nie zadowolił go w 100%, dlatego też jego lekarz prowadzący zmodyfikował aparat retencyjny w taki sposób, aby jego część naciskała na lekko skrzywiony ząb. Zia Chishti zaczął zastanawiać się, czy istnieje możliwość, by cała procedura leczenia przebiegała podobną techniką – skoro nakładka może przywrócić jeden ząb w prawidłowe miejsce, to czemu nie miałaby zrobić tego z całym zgryzem? Wraz ze swoimi kolegami stworzył Align Technology. Na początku firma rozwijała się w garażu Menlo Park w Kalifornii, dziś natomiast kuracja Invisalign® wykorzystywana jest przez ortodontów na całym świecie – w tym zespół Centrum Stomatologii i Ortodoncji FreshMed.

Przeźroczysty aparat na zęby, Katowice – jak przebiega plan leczenia?

Kuracja ta opiera się na kilkunastu lub kilkudziesięciu nakładkach, które mają zapewnić stopniowe przemieszczanie zębów w górnym i dolnym łuku. Każdy aligner winno nosić się po kolei, przez około 7 dni. Tę metodę leczenia wyróżnia wysoki poziom estetyki, ponieważ nikt nie widzi gładkich aparatów Invisalign® na zębach Pacjenta. Nakładki należy nosić przez minimum 22 godziny dziennie – wtedy rezultaty będą najbardziej zadowalające. Ważną zaletą tej techniki jest fakt, że na czas spożywania posiłków trzeba zdejmować alignery, dzięki czemu Pacjent może cieszyć się smakiem swoich ulubionych dań oraz napojów bez żadnych ograniczeń. Niemniej to tylko kilka z superlatywów!

aparat invisalign katowice

Aparat Invisalign® (Katowice) – mnogość korzyści dla Pacjenta

Leczenie ortodontyczne kojarzone jest przez Pacjentów jako uciążliwe, odczuwalne, niewygodne oraz zajmujące. Z nakładkami Invisalign® wcale nie musi takie być! Wielu Pacjentów decyduje się na tę terapię ze względów estetycznych, aczkolwiek warto wiedzieć, że ma ona o wiele więcej zalet. Przedstawiamy cechy tego aparatu, które warunkują, że ma tak pokaźną liczbę zwolenników.

Rzadsze wizyty kontrolne i krótszy czas terapii

Większość z nas funkcjonuje w szybkim tempie życia. Natłok codziennych obowiązków sprawia, że nie mamy wystarczająco dużo czasu na swoje przyjemności, a co dopiero na comiesięczne wizyty u lekarzy. System Invisalign® przewiduje mniej spotkań z ortodontą, które odbywają się indywidualnie. Zazwyczaj mają one miejsce raz na 6-8 tygodni. Co więcej, czas leczenia jest krótszy – przeważnie wynosi od 12 do 18 miesięcy, lecz pierwsze efekty widoczne są już po kilku tygodniach.

Eliminacja bólu

Leczenie aparatem stałym nierzadko powoduje dolegliwości bólowe, które wynikają z dużego nacisku na zęby, szczególnie na początkowym etapie terapii i przy wymianie drutów lub gumek. Ponadto czasem zdarza się, że zamki odklejają się od powierzchni zęba, przez co drut może wbijać się w jamę ustną. Z aparatem nakładkowym nie ma takiego problemu, ponieważ nie zawiera on żadnych metalowych komponentów, a dodatkowo wywiera znacznie mniejszy nacisk na zęby.

Możliwość zachowania lepszej higieny jamy ustnej

Nakładki można ściągać w każdej chwili, co pozwala na nitkowanie przestrzeni międzyzębowych i dokładne szczotkowanie zębów w dowolnym momencie. To rozwiązanie zmniejsza szansę na powstanie próchnicy niemalże do zera. Warto tutaj wspomnieć o minimalizacji ryzyka demineralizacji szkliwa. Zjawisko to polega na deficycie minerałów w szkliwie, a przyczyną tego jest nieprawidłowa higiena.

Pacjent widzi efekty jeszcze przed rozpoczęciem leczenia

Każdy Pacjent ma dostęp do indywidualnego, wirtualnego planu terapii, za pośrednictwem którego może ocenić swój przyszły uśmiech. Ta symulacja tworzona jest przy użyciu nowoczesnego skanu wewnątrzustnego, który wyklucza potrzebę wykonywania nieprzyjemnego wycisku wewnątrzustnego.

Brak konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności

Mowa tutaj szczególnie o sportach kontaktowych, które przez swoją specyfikę narażają na urazy. Nosząc tradycyjny aparat ortodontyczny, uprawianie tego typu aktywności fizycznej jest niezalecane. Niemniej technologia Invisalign® nie ogranicza Pacjenta w tym zakresie.

Niewidoczny aparat na zęby, Katowice – jakie wady można nim skorygować?

Nakładki Invisalign® są stosowane w leczeniu wad zgryzu różnego typu – od najprostszych, które zaburzają tylko i wyłącznie estetykę uśmiechu, aż do tych bardziej skomplikowanych, będących utrudnieniem w codziennym funkcjonowaniu. Wykazały one bowiem wysoką skuteczność w terapii nieprawidłowości zgryzu klasy I, II i III. Za pomocą tego aparatu możemy skorygować:

  • niewłaściwy rozstaw zębów, szerokość uśmiechu,
  • szpary międzyzębowe,
  • nadmierne stłoczenie zębów,
  • przodozgryz, tyłozgryz,
  • zgryz otwarty, krzyżowy lub zgryz głęboki.

Niemniej czasem zdarzają się przypadki, że lekarz wybiera dla pacjenta inną metode leczenia. To lekarz zawsze indywidualnie wybiera narzędzie i dostosowuje plan leczenia do wady pacjenta.

nakładki prostujące katowice

Aparat nakładkowy na zęby, Katowice – przeciwwskazania

Czy istnieją przeciwwskazania do leczenia ortodontycznego z wykorzystaniem aparatu nakładkowego? Owszem. Taką przesłanką są wady anatomiczne kwalifikujące się do leczenia chirurgicznego (np. progenia). Jednakże istnieje możliwość, aby przygotować zęby do takiego zabiegu, ustawiając je do prawidłowej pozycji, m.in. z użyciem nakładek Invisalign®. Lekarz Invisalign® może wziąć też pod uwagę:

  • ekstruzję (wysuwanie z dziąsła) zębów siecznych powyżej 3,5 mm a przedtrzonowych i trzonowych powyżej 1 mm,
  • intruzję (wsuwanie zęba do dziąsła) powyżej 3 mm zębów siecznych i powyżej milimetra w zębach przedtrzonowych i trzonowych,
  • przemieszczanie się korzenia zęba, którego ruch powyżej 6 mm może doprowadzić do obumarcia miazgi i resorpcji korzenia.

Jak dbać o nakładki Invisalign®?

Prawidłowa pielęgnacja aparatu jest tak samo ważna, jak dbanie o jamę ustną. Wynika to z faktu, iż na jego powierzchni mogą pojawić się różnorodne przebarwienia i zanieczyszczenia. To z kolei rodzi ryzyko rozwoju infekcji bakteryjnych, a także zaburza estetykę uśmiechu. Podstawowym sposobem na czyszczenie nakładek jest mycie ich delikatną szczoteczką do zębów oraz płukanie ich letnią wodą. Warto pamiętać, że nie powinna to być ta sama szczoteczka, którą myjemy zęby. Jeżeli widnieją na nich głębsze zabrudzenia, można zastosować tabletki czyszczące, specjalistyczny środek – Invisalign® Cleaning Crystals.

Warto na ten temat porozmawiać z Certyfikowanym Lekarzem Invisalign®, pracującym w Centrum Stomatologii i Ortodoncji FreshMed. Ortodonta w zespole z wyszkoloną higienistką ortodontyczną zawsze daje Pacjentowi niezbędne wskazówki, pomagające w czyszczeniu i dbaniu o nakładki.

Invisalign®, Śląsk – leczenie aparatem nakładkowym w Centrum Stomatologii i Ortodoncji FreshMED

W naszej klinice Pacjenci są pod stałą opieką stomatologów oraz ortodontów, których cechuje pełen profesjonalizm. Są oni dostępni dla nich zarówno w trakcie leczenia, jak i po jego zakończeniu. Każdy przypadek analizowany jest pod kątem indywidualnym, tak aby leczenie było efektywne oraz sprawne. Każdego zainteresowanego Pacjenta zapraszamy na konsultację – wspólnie zadbamy o skorygowanie uśmiechu, który będzie olśniewał!


Zalety Invisalign

Poznaj różnicę pomiędzy Invisalign a aparatami ze standardowymi zamkami

Czyszczenie

Proste, ściągnij je i umyj zęby

Dyskomfort

Brak

Estetyka

Praktycznie niewidoczne

Jedzenie

Bez zmian

Cena

Zbliżona

Czas leczenia

Krótszy

Rezultat

Porównywalny
system invisalign katowice

Czyszczenie

Ciężki i długi proces

Dyskomfort

Otarcia i lekkie rany

Estetyka

Zdecydowanie widoczne

Jedzenie

Trudniejsze

Cena

Zbliżona

Czas leczenia

Około 25% dłuższy

Rezultat

Porównywalny

Czas leczenia

Leczenie Express, od 1,5 do 3 miesięcy
Leczenie LITE, od 3 do 9 miesięcy
Leczenie Comprehensive, 9 do 24 miesięcy
leczenie invisalign

SMILEVIEW

CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O INVISALIGN

invisalign smarttrack
SMARTTRACK
Technologia materiału SMARTTRACK dzięki, któremu małe siły działają na zęby i przesuwają każdego niezależnie, nakładki wymienia się co 7 do 14 dni.
invisalign attachmenty
ATTACHMENTY
Przyklejone na zębach kompozytowe guziki - piny, które przyśpieszają ruchy zębów lub są stosowane do lepszego utrzymania nakładek.
wirtulany plan leczenia invisalign
ClinCheck
Wirtualny plan leczenia, każdy pacjent przed wyprodukowaniem nakładem może zobaczyć swój przyszły uśmiech.
skan wewnątrzustny
Skan wewnątrzustny
Leczenie nakładkami wyklucza potrzebę wykonywania wycisków wewnątrzustnych. Nasza technologia 3d pozwala stworzyć wirtualny model zębów, na który następnie lekarz precyzyjnie nanosi zmiany aby Twój uśmiech był piękny – TWÓJ WYMARZONY.


Twoje życie z INVISALIGN

Noś je przynajmniej 22,5 h na dobę

Ściągaj je do każdego jedzenia i picia

Uważaj żebyś ich nie zgubił, zawsze wkładaj nakładki do specjalnego pudełka z zestawu

Szczotkuj zęby po każdym posiłku, jeżeli nie masz ze sobą szczoteczki przynajmniej przepłucz buzie

Masz jakąś ważną uroczystość? Ślub, obronę pracy, studniówkę, wymarzone wakacje, możesz zrobić wyjątek i zostawić aparat w domu. Po powrocie noś nakładki jak wcześniej lecz pamiętaj, że Twoje leczenie się wydłuży

Jeśli odpadnie attachment – NIE PANIKUJ, zadzwoń do Twojego koordynatora leczenia lub wyślij email a umówi Cię na wizytę na której dokleimy brakujący attachment

Noś zawsze wyciągi jeśli masz je zaordynowane w planie leczenia, inaczej nie osiągniesz spodziewanych rezultatów

Jeśli zgubisz aligner załóż następny lub poprzedni ale nie zapomnij nas poinformować na następnej wizycie

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Jak zacząć leczenie ortodontyczne?
Przyjdź na wizytę konsultacyjną. Zostaną na niej wykonane zdjęcia RTG, cefalometryczne oraz panoramiczne.

Po dokładnej analizie na podstawie danych zebranych podczas wywiadu badania zewnątrzustnego i wewnątrzustnego, badania napięcia mięśniowego oraz analizie modeli diagnostycznych zostaje przedstawiony plan leczenia i dobrany indywidualnie aparat ortodontyczny.

Pamiętaj aby przypomnieć sobie całą historię chorobową oraz urazową. Nie zapomnij nam powiedzieć o bólach głowy chrapaniu zaciskaniu czy zgrzytaniu zębami. Czas trwania konsultacji od 30 do 60 min.
2. W jakim wieku można założyć aparat ortodontyczny?
Granica wiekowa w leczeniu ortodontycznym nie istnieje, leczenie można zacząć już w wieku od 1,5 roku stosując ćwiczenia lub aparaty miofunkcyjne, które pomagają logopedą w ćwiczeniu języka, warg i prawidłowym połykaniu a kończąc na pacjentach dorosłych gdzie leczenie ortodontyczne łączy się z leczeniem protetycznym czy implantologicznym. Musi być spełniony jeden warunek – zdrowe zęby oraz zdrowe przyzębie.
3. Jak długo nosi się aparat ortodontyczny?
Leczenie aparatem ortodontycznym stałym nie powinno być krótsze niż 16 miesięcy, średnio powinno trwać 24 miesiące. Szybsze efekty uzyskuje się systemami nakładkowymi ( INVISALIGN ) gdzie leczenie trwa nawet od 6 miesięcy do 12 miesięcy.
4. Czy leczenie aparatem ortodontycznym jest bolesne?
Leczenie aparatem stałym jest zawsze odczuwalne ale nie powinno być bolesne.

W gabinecie FRESHMED stosujemy systemy, gdzie bolesność przesuwania zębów jest mocno ograniczona. System DAMON oraz system INVISALIGN zapewniają najwyższy komfort.
5. Jak dbać o zęby w czasie noszenia aparatu ortodontycznego?
W gabinecie FRESHMED każdy pacjent po założeniu aparatu otrzymuje kompletny zestaw do higieny jamy ustnej ( specjalną szczoteczkę, szczoteczkę między zębową, wosk który przynosi ulgę przy otarciach śluzówki, lusterko stomatologiczne, nić dentystyczną, szczoteczkę turystyczną, pastę do zębów oraz płyn do płukania ).

W aparacie ortodontycznym zęby należy myć po każdym posiłku. Zalecamy ograniczani spożywania pokarmów obklejających zęby i zamki aparatu ortodontycznego takich jak: guma do żucia, toffi, żelki oraz pokarmów chrupiących jak paluszki, chipsy, orzeszki. Również utrudnione jest odgryzanie dużych kęsów pokarmu, dlatego bułki i twarde jabłka należy kroić na kawałki przed ich spożyciem.

Śmiało można stwierdzić, że zakładając aparat nabędziesz nowych nawyków żywieniowych, dzięki czemu przestaniesz podjadać pomiędzy posiłkami i zdobędziesz więcej energii.