Wczytywanie...


Niewidoczna Ortodoncja Invisalign

Jak działa INVISALIGN?

Przeźroczyste nakładki zostały stworzone w USA w 1977 r. ponad 20 lat później zaczęły zmieniać świat ortodoncji pozwalając pacjentom na najwyższy komfort, estetykę i spektakularne rezultaty takie jakie były dotąd osiągalne tylko poprzez noszenie aparatów stałych. Leczenie nakładkami ułatwia higienę zapewnia komfort i najwyższą estetykę.Na ilustracji powyżej, jeden z najnowocześniejszych aparatów ortodontycznych dostępnych aktualnie na rynku. Aparat Invisalign jest praktycznie niewidoczny wykorzystuje przeźroczyste nakładki na zęby, które można zdejmować podczas posiłku, mycia zębów oraz ważnego spotkania.

NAKŁADKAMI MOŻE BYĆ LECZONY KAŻDY, niezależnie od wieku. U dzieci leczenie odbywa się od 7 roku życia.


Zalety Invisalign

Poznaj różnicę pomiędzy Invisalign a aparatami ze standardowymi zamkami

Czyszczenie

Proste, ściągnij je i umyj zęby

Dyskomfort

Brak

Estetyka

Praktycznie niewidoczne

Jedzenie

Bez zmian

Cena

Taka sama

Czas leczenia

Zbliżony

Rezultat

Porównywalny

Czyszczenie

Ciężki i długi proces

Dyskomfort

Otarcia i lekkie rany

Estetyka

Zdecydowanie widoczne

Jedzenie

Trudniejsze

Cena

Taka sama

Czas leczenia

Zbliżony

Rezultat

Porównywalny

Czas leczenia

Leczenie podstawowe, od 1,5 do 3 miesięcy
Leczenie LITE, od 3 do 9 miesięcy
Leczenie zaawansowane, 9 do 24 miesięcy

SMILEVIEW

CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O INVISALIGN

SMARTTRACK
Technologia materiału SMARTTRACK dzięki, któremu małe siły działają na zęby i przesuwają każdego niezależnie, nakładki wymienia się co 7 do 14 dni.
ATTACHMENTY
Przyklejone na zębach kompozytowe guziki - piny, które przyśpieszają ruchy zębów lub są stosowane do lepszego utrzymania nakładek.
ClinCheck
Wirtualny plan leczenia, każdy pacjent przed wyprodukowaniem nakładem może zobaczyć swój przyszły uśmiech.
Skan wewnątrzustny
Leczenie nakładkami wyklucza potrzebę wykonywania wycisków wewnątrzustnych. Nasza technologia 3d pozwala stworzyć wirtualny model zębów, na który następnie lekarz precyzyjnie nanosi zmiany aby Twój uśmiech był piękny – TWÓJ WYMARZONY.


Twoje życie z INVISALIGN

Noś je przynajmniej 22,5 h na dobę

Ściągaj je do każdego jedzenia i picia

Uważaj żebyś ich nie zgubił, zawsze wkładaj nakładki do specjalnego pudełka z zestawu

Szczotkuj zęby po każdym posiłku, jeżeli nie masz ze sobą szczoteczki przynajmniej przepłucz buzie

Masz jakąś ważną uroczystość? Ślub, obronę pracy, studniówkę, wymarzone wakacje, możesz zrobić wyjątek i zostawić aparat w domu. Po powrocie noś nakładki jak wcześniej lecz pamiętaj, że Twoje leczenie się wydłuży

Jeśli odpadnie attachment – NIE PANIKUJ, zadzwoń do Twojego koordynatora leczenia lub wyślij email a umówi Cię na wizytę na której dokleimy brakujący attachment

Noś zawsze wyciągi jeśli masz je zaordynowane w planie leczenia, inaczej nie osiągniesz spodziewanych rezultatów

Jeśli zgubisz aligner załóż następny lub poprzedni ale nie zapomnij nas poinformować na następnej wizycie

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Jak zacząć leczenie ortodontyczne?
Przyjdź na wizytę konsultacyjną. Zostaną na niej wykonane zdjęcia RTG, cefalometryczne oraz panoramiczne.

Po dokładnej analizie na podstawie danych zebranych podczas wywiadu badania zewnątrzustnego i wewnątrzustnego, badania napięcia mięśniowego oraz analizie modeli diagnostycznych zostaje przedstawiony plan leczenia i dobrany indywidualnie aparat ortodontyczny.

Pamiętaj aby przypomnieć sobie całą historię chorobową oraz urazową. Nie zapomnij nam powiedzieć o bólach głowy chrapaniu zaciskaniu czy zgrzytaniu zębami. Czas trwania konsultacji od 30 do 60 min.
2. W jakim wieku można założyć aparat ortodontyczny?
Granica wiekowa w leczeniu ortodontycznym nie istnieje, leczenie można zacząć już w wieku od 1,5 roku stosując ćwiczenia lub aparaty miofunkcyjne, które pomagają logopedą w ćwiczeniu języka, warg i prawidłowym połykaniu a kończąc na pacjentach dorosłych gdzie leczenie ortodontyczne łączy się z leczeniem protetycznym czy implantologicznym. Musi być spełniony jeden warunek – zdrowe zęby oraz zdrowe przyzębie.
3. Jak długo nosi się aparat ortodontyczny?
Leczenie aparatem ortodontycznym stałym nie powinno być krótsze niż 16 miesięcy, średnio powinno trwać 24 miesiące. Szybsze efekty uzyskuje się systemami nakładkowymi ( INVISALIGN ) gdzie leczenie trwa nawet od 6 miesięcy do 12 miesięcy.
4. Czy leczenie aparatem ortodontycznym jest bolesne?
Leczenie aparatem stałym jest zawsze odczuwalne ale nie powinno być bolesne.

W gabinecie FRESHMED stosujemy systemy, gdzie bolesność przesuwania zębów jest mocno ograniczona. System DAMON oraz system INVISALIGN zapewniają najwyższy komfort.
5. Jak dbać o zęby w czasie noszenia aparatu ortodontycznego?
W gabinecie FRESHMED każdy pacjent po założeniu aparatu otrzymuje kompletny zestaw do higieny jamy ustnej ( specjalną szczoteczkę, szczoteczkę między zębową, wosk który przynosi ulgę przy otarciach śluzówki, lusterko stomatologiczne, nić dentystyczną, szczoteczkę turystyczną, pastę do zębów oraz płyn do płukania ).

W aparacie ortodontycznym zęby należy myć po każdym posiłku. Zalecamy ograniczani spożywania pokarmów obklejających zęby i zamki aparatu ortodontycznego takich jak: guma do żucia, toffi, żelki oraz pokarmów chrupiących jak paluszki, chipsy, orzeszki. Również utrudnione jest odgryzanie dużych kęsów pokarmu, dlatego bułki i twarde jabłka należy kroić na kawałki przed ich spożyciem.

Śmiało można stwierdzić, że zakładając aparat nabędziesz nowych nawyków żywieniowych, dzięki czemu przestaniesz podjadać pomiędzy posiłkami i zdobędziesz więcej energii.