DEPILACJA LASEROWA - LightSheer


depilacja laserowa katowice

Najlepszą i właściwie jedyną metodą umożliwiającą pozbycie się niechcianego owłosienia na stałe jest depilacja laserowa, która powinna być przeprowadzona przez odpowiednio wykwalifikowane osoby przy użyciu odpowiedniego lasera.

DLACZEGO LASER LightSheer?

Długo starannie wybieraliśmy najlepsze urządzenie. Rynek oferuje przynajmniej kilkadziesiąt urządzeń do depilacji laserowej, różnej technologii i różnej skuteczności. W naszym gabinecie w Katowicach pragniemy zaoferować najwyższy poziom usług, więc kierowaliśmy się następującymi wytycznymi:

Po dogłębnej analizie i biorąc pod uwagę najwyższe zadowolenie naszych Klientów wybór pozostał prosty. W gabinecie FRESHmed depilacja laserowa wykonywana jest laserem diodowym LightSheer.

LightSheer pozwala na niemal bezbolesną, bezinwazyjną depilację, która nie uszkadza skóry. Urządzenie to posiada również certyfikat bezpieczeństwa i jakość U.S.FDA (Food & Drug Administration) honorowany na całym świecie. Jest to obecnie najnowocześniejsze i najmocniejsze urządzenie do depilacji laserowej na rynku.

Laser diodowy Light Sheer niszczy mieszek włosowy przy użyciu światła laserowego. Wiązka energii wnikająca na 2mm w głąb skóry pochłaniana jest przez melaninę i zamieniana na ciepło, co skutkuje uszkodzeniem macierzy włosa. Laser ten jest zupełnie bezpieczny dla człowieka i nie wpływa w żadnym stopniu na organizm.

Pragnąc zapewnić najwyższy komfort oraz dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo, producent wyposażył rączkę lasera LightSheer™ w jedyny w swoim rodzaju system chłodzenia ChillTip™. Dzięki temu rozwiązaniu skóra jest chłodzona, a zabieg jest niemal bezbolesny. Szafirowa końcówka ma cały czas temperaturę ok. 4°C. Rozwiązania stosowane w innych urządzeniach (chłodzenie żelem, powietrzem) są znacznie mniej wydajne. Wybrany przez nas system laserowy jest najmocniejszym dostępnym na rynku. Pozwoliło nam to na zmniejszenie liczby zabiegów oraz zapewniła bezkonkurencyjną skuteczność.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacyjnego:

Opis postępowania przed zabiegiem:

Nie wolno stosować:

Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej:

Skóra każdego klienta indywidualnie reaguje na zabieg depilacji laserowej. Konsultacja w naszym gabinecie Freshmed w Katowicach pozwoli Państwu na dokładne zrozumienie tego zabiegu. Miejscowe zaczerwienienie lub podrażnienie okołomieszkowe to naturalna reakcja skóry. Niezwykle rzadko występują przebarwienia lub odbarwienia ustępujące już po kilku dniach. Gdy występuje wyjątkowa nadwrażliwość objawy te mogą się utrzymać do kilku tygodni czy miesięcy.

Metoda depilacji laserowej pozwala na uszkodzenie macierzy włosa co zapobiega jego odrastaniu. Natomiast należy pamiętać, iż włosy nie rosną równocześnie. Te, które znajdują się w fazie wzrostu (anagen) reagują na laser, natomiast pozostałe włosy w fazie „uśpienia” (katagen, telogen) nie są trwale zniszczone przez światło lasera. Powoduje to, iż należy wykonać minimalnie 4 zabiegi, co pozwoli na znaczną redukcję liczby włosów. Zazwyczaj po 4 zabiegach obserwuje się dużą redukcję owłosienia, a ok. 80% osób potrzebuje od 4-6 zabiegów. Uzależnione jest to od wieku, organizmu, rodzaju włosów, części ciała (np. depilacja laserowa okolic bikini, nóg, pach) itp. Po zakończonej serii zabiegów trwale zniszczonych jest ok. 80-90% włosów, a pozostałe to włosy delikatne, właściwie niewidoczne. Osiągnięcie 100% jest niemal niemożliwe. Zdarzają się również sytuacje, w których wykonane muszą zostać zabiegi „przypominające”.

anagen - faza wzrostu, cebulka jest połączona z macierzą i odżywiana przez naczynia przylegające do mieszka, melanocyty produkują melaninę. Depilacja laserowa przeprowadzona w tej fazie jest najskuteczniejsza.

katagen - faza przejściowa, włos uwalnia się z brodawki i wędruje do góry, melanocyty przestają produkować melaninę.

telogen - faza spoczynku, włos martwieje i wypada, pod martwą macierzą rodzi się nowy włosów.

Jeśli przed depilacją laserową przeprowadzane były inne zabiegi depilacji (pęsetą, woskiem, mechanicznym depilatorem) często istnieje konieczność wykonania większej ilości depilacji laserowej aby uzyskać lepsze efekty. Spowodowane jest to tym, iż włosy usuwane innymi metodami rosną nierównomiernie, mniej jest włosów w fazie anagen albo są one osłabione. Dotyczy to włosów jaśniejszych, jak i osób z bardzo ciemną karnacją. Włosy rude i siwe nie mogą być usunięte tą metodą, gdyż nie mają melaniny.

Przed pierwszym zabiegiem specjalista ocenia wiele elementów, m.in. typ i stan skóry, rodzaj włosa. Pozwala to na prawidłowe ustawienie parametrów lasera. Osobom, które zostaną zakwalifikowane do zabiegu wykonuje się tzw. próbę laserową – zarówno wstępna konsultacja jak i próba laserowa są bezpłatne w naszym gabinecie pod Warszawą.