WYBIELANIE ZĘBÓW


wybielanie zębów katowice

Stomatolog Katowice - wybielanie zębów

Zdrowy i piękny uśmiech jest przez większość z Nas bardzo pożądany. Niestety wraz z wiekiem i na skutek spożywanych pokarmów (kawa, herbata, palenie tytoniu) nasze zęby ciemnieją i tracą swój jasny piękny kolor. Stomatologia estetyczna znalazła rozwiązanie na ten problem. W naszym gabinecie możemy zaproponować Państwu profesjonalne wybielanie lampą ZOOM! Advanced Power, lub wybielanie metodą nakładkową. Ważne jest aby decydując się na wybielanie robić to zawsze pod kontrola lekarza stomatologa!

ZOOM! ADVANCED POWER ®


Wybielanie polega na wykorzystaniu żelu aktywowanego światłem i jest najskuteczniejsze, ponieważ dzięki reakcji "photo-fenton",która zachodzi pomiędzy nadtlenkiem wodoru a żelazem powstaje rodnik grupy wodorotlenowej, określany jako "pogromca przebarwień". Światło emitowane przez lampę Zoom, w sposób cykliczny odnawia żelazo. Pozwala to na utrzymanie ciągłej produkcji rodników grupy wodorotlenowych i szybsze usuwanie przebarwień, co w oczywisty sposób poprawia rezultaty wybielania. Przeprowadzane testy dowodzą, że może dojść do rozjaśnienia koloru zębów nawet o 8 odcieni.

Zęby przed zabiegiem musza być odpowiednio przygotowane wiec jeśli na zębach znajduje się kamień i osad, wybielanie musi być poprzedzone usunięciem go poprzez zabieg skalingu i piaskowania. Dopiero wówczas można umówić się na zabieg wybielania.


WYBIELANIE NAKŁADKOWE

Nakładki (szyny) służą jako matryca, którą po wypełnieniu żelem wybielającym (NITE WHITE ACP) pacjent zakłada na zęby (na ok.30min.w ciągu dnia lub na całą noc). Pierwsze efekty będą widoczne już po drugiej dobie stosowania żelu. Wybielanie nie powinno trwać dłużej niż dwa tygodnie.